| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.01.2017

Седат Бериша се враќа во Шкупи

Откако раскина со кувајтскиот тим Ал Јахра, искусниот стопер би можел одново да го облече дресот на чаирачни. За него интерес има и од екипите на Ренова, Теута, Фљамуртари др.

Неочекувано Шкупи би можел да добие големо засилување во одбраната во името на Седат Бериша. Откако искусниот стопер го раскина договорот со кувајтскиот тим Ал Јахра, тој би можел да се врати во тимот од Чаир, од каде во септември и отиде во Кувајт. Сепак, така барем се шпекулира, дека за неговите услуги се заинтересирани и Ренова, Теута, Фљамуртари и др. клубови. Инаку Бериша досега има играно за Шкендија, Металург, Бурсаспор.Датум: 23.01.2017, 14:49
Статијата е прочитана 3111 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense