| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.03.2017

„Националите“ го одработија првиот тренинг (ФОТО)

Откако се коплетираа, нашите најдобри фудбалери денеска со првиот тренинг ги стартуваа подготовките за петочниот дуел со Лихтенштајн

И официјално попладнево започна операцијата „Лихтенштајн“. По доаѓањето на Илија Несторовски и Александар Трајковски, четата на селекторот Игор Ангеловски се комплетира и на терените на ФФМ го одработи првиот тренинг во пресрет на петочниот дуел со Лихтенштајн. Од новите лица тука се Музафер Ејупи и Кристијан Тошевски, како и новите асистенти на Ангеловски, Висар Ганиу и Милан Илиевски.

 


 Датум: 20.03.2017, 16:28
Статијата е прочитана 2825 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense