| контакт | маркетинг

18.03.2017

Втор пораз од Србија

И на вториот пријателски меч против Србија, македонската сениорска ракометна репрезентација загуби, овојпат со 43:27

Овојпат на теренот во СЦ „Јане Сандански" одиграа уште една средба во рамките на ЕХФ неделата. Соседот и овој пат се покажа како поквалитетен, но, резултатот е во втор план.
Селекцијата на  Симе Симевски ја темпираат формата пред најважните дуели кои што ќе се одиграат во јуни - баражите со Шведска, кадешто подобриот од овој двомеч ќе оди на Светското првенство во Германија.Датум: 18.03.2017, 14:53
Статијата е прочитана 443 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense