| контакт | маркетинг
22.11.2017
Со цел да се зачува теренот на ултрамодерниот „Крестовски“ стадионот за утрешниот меч кој почнува во 19 часот, фудбалерите на Вардар тренираа на „Петровски“, стариот стадион на Зенит во Санкт Петербург
22.11.2017
Стратегот на Вардар во пресрет на утрешниот дуел со Зенит истакна дека неговите момци ќе го дадат својот максимум
22.11.2017
Денеска на стадионот на Автокоманда екипите на Скопје и Шкупи одиграа 0:0 во заостанатиот меч од 15. коло кој требаше да се одигра во четвртокот
22.11.2017
Тренерот на Зенит најави неколку измени во тимот за утрешниот меч од 5. коло во „Л“ групата во ЛЕ
22.11.2017

Човекот кој десет години беше на чело на Федерацијата, посакува одново да го води мак - фубдлаот. Групата што е за промени во Федерацијата, веќе неколку месеци е растрчана низ Македонија. Целта е да го врати Харалампие Хаџи - Ристески на чело на ФФМ
21.11.2017
Со голот на Марко Ѓоргиевски само го намаливме резултатот на 2:1 во финишот на мечот
21.11.2017
Поради фактот што мечот од првиот круг од шампионатот Академија Пандев - Вардар е одложен и се игра на 13 декември, ФФМ одлучи дека овој меч кој следува в недела нема да се игра во Скопје, туку во Струмица.
21.11.2017
ФК Вардар ќе се предаде на Дисциплинска која треба да реши дали ќе има парична казна за шампионот
21.11.2017
Кристијан Стојкоски, офанзивецот на Шкупи според „Македонски спорт“ е играчот на 16. коло во македонската Прва фудбалска лига
21.11.2017
Навивачите на Шкендија ќе го прослават јубилејот на 27. ноември со концерт во спортската сала во Тетово, а дополнително ќе се одлучи дали тоа ќе биде против Ренова или пак против Пелистер кога станува збор за натпреварите
20.11.2017
Завчера, во Штип, нова средба на ветераните на Брегалница и на Беласица
20.11.2017
„Имам конци на усните. Среќа збите и носот ми се здрави“, вели голманот на Вардар
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense