| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Милан со минимална победа во Скопје (ФОТО-ГАЛЕРИЈА)

Милан се пласираше во натпреварите по групи во Лигата на Европа, откако минимално со 1:0 во Скопје ја совлада тетовска Шкендија

По првиот натпревар и убедливите 6:0, на Милан му беше доволен голот на Патрик Кутроне во 13-тата минута да забележи уште една победа и лесно да се пласира во Лигата на Европа.
Датум: 24.08.2017, 22:40
Статијата е прочитана 1122 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense