| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.01.2017

Дарко Мицевски си замина од Нови Пазар

Некогашниот младински репрезентативец ќе бара нов клуб зимава

Поранешниот младински репрезентативец Дарко Мицевски, зимава ќе бара нов клуб откако се реши да си замине од српскиот прволигаш Нови Пазар. Мицевски во Србија настапуваше во ОФК Белград, и лани од почетокот на 2016 година е дел од Нови Пазар.

Во минатото Мицевски играше за Тетекс, Работнички, Слобода Ужице и Севојно. Во младинските категории го носеше дресот на Вардар.Датум: 15.01.2017, 11:00
Статијата е прочитана 2116 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense