| контакт | маркетинг

24.01.2018

Воденски ќе настапува за Балканец и Македонија

Талентираниот млад борец кој живее во Германија, одлучи да настапува за Македонија, а и за тимот на Балканец од Штип.

Кристијан Воденски одлучи да настапува за Македонија. Младиот и мултиталентиран борец кој живее во Германија, одлучи да биде дел од екипата на Балканец од Штип за да преку настапите за овој клуб, обезбеди место во репрезентацијата на Македонија на балканското пргвенство за деца и кадети. Овој потег на младиот борец кој е вистинска интернет ѕвезда во Германија со неговите борби. Тој се натпреварува во ММА борбите, бразилско џиу џицу, бокс, борење, граплинг, а големито и неприкосновен Федор Емилијаненко во една пригода му предвиде голема кариера.

 Датум: 24.01.2018, 10:52
Статијата е прочитана 5959 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense