| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.09.2017

Манчини и Зенит дојдоа наоблечени! (ФОТО)

Тимот на Зенит Санкт Петербург пристигна во Скопје, каде што утре ја отвараат сезоната во Лигата на Европа на дуел со Вардар. Тренерот на Зенит, Роберто Манчини и дел од играчите пристигнаа во Скопје со долги ракави!

Зенит пристигна на аеродромот „Александар Велики“ со сопствениот брендиран авион, и очигледно дека не беа навикнати на македонското доцно лето, бидејќи пристигнаа со долги ракави. Наместо руската температура од 15 степени, во Македонија ги пречекаа 32 степени и сонце!
Помошниците на Манчини го забележаа и Александар Македонски на аеродромот, каде што добро го разгледаа, по што заедно со тимот се упатија кон центарот на Скопје, каде што денеска ги очекува тренинг пред утрешниот меч.
Датум: 13.09.2017, 17:31
Статијата е прочитана 3929 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense