| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2018

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО  ВЕНЕЦУЕЛА И СВЕТИ КРИСТОФЕР!?

ФФМ доби понуда за пријателски мечеви во мај

Како што ни кажа селекторот Игор Ангеловски, деновиве во ФФМ дошла  понуда нашата најдобра репрезентација да одигра пријателски средби со селекциите на Венецуела и Свети Кристофер и Невис.
„Да, тоа е таа понуда од една агенција. Најверојатно ќе се прифати, иако се уште  не се знае дефинитивно. Барем не се знае каде ќе се играат, термините се 25 и 29 мај, и јас сакам тие да се играат во Струмица зошто таму ќе стартуваме како домаќини во Лигата на нации. Инаку како што јас знам Венецуела е на 48 место на ФИФА ранг листата а Свети Кристофер и Невис е на 110 место. Инаку Македонија досега во историјата нема играно ниту со јужноамерикснаката репрезентација на Венецуела а уште помалку со карипската селекција на Свети Кристофер и Невис (Сент Китс и Невис).

ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА СВЕТИ КРИСТОФЕР И НЕВИСДатум: 24.02.2018, 10:28
Статијата е прочитана 1710 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense