| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.10.2017

ФФМ потврди: Македонија - Норвешка на 11 ноември

Она што го најави „Македонски спорт“ пред неколку денови дека за крај на 2017 година ќе играме пријателска со Норвешка, денеска и ФФМ потврди

И  официјално Македонија - Норвешка на 11 ноември во Скопје ќе ги одмерат силите во пријателски натпревар. Ова ќе биде последен меч на нашите најдобри фудбалери во оваа навистина позитивна 2017 година, пред се од резултатски аспект. Во случај на триумф големи се шансите годината да ја завршиме под 80 место на ФИФА листата.Датум: 17.10.2017, 14:30
Статијата е прочитана 828 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense