| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.02.2018

Елмас со три минути за Фенер

*Дијамантот влезе во игра во 90.минута и даде скромен допринос во победа од 3:0 за својот тим над Аланијаспор

Иако според тоа како се развиваа настаните на теренот се очекуваше да добие поголема минутажа, Елиф Елмас вечерва за Фенебахче го одигра само судиското продолжение. Па така тој даде скромен допринос во триумфот на својот тим над Аланијаспор од 3:0. Веројатно неодамнешната повреда на грбот на нашиот дијамант го натера тренерот Ајкут Коџаман малку да го поштеди, а немаше ни којзнае каква потреба да го става во игра. Имено Фенер беше убедлив на вечерашниот меч на својот стадион и со тоа ја продолжи победничката серија.Датум: 17.02.2018, 19:15
Статијата е прочитана 1241 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense