| контакт | маркетинг
19.04.2018
Капитенот Несторовски, заедно со Трајковски и Чочев и нивните сопруги, утринава заеднички пиеја кафе
19.04.2018
Прилепчани заминуваат ден претходно, ќе одработат карантин, па в недела на стадионот Младост го дочекуваат Вардар.
19.04.2018
Тетовскиот тим се одлепи на табелата со триумфот над Македонија ЃП, додека „црвено-црните“ победија со Работнички
19.04.2018
Натпреварот од 29. коло се игра во недела со почеток од 15 часот
19.04.2018
*Чарчани вчера освоија големи три бода на гости кај „пандевци“. Бодови со кои сега Шкупи е во битка за излез во Европа
18.04.2018
Иако недостига уште само еден бод, сепак се е јасно. Шкендија апсолутно заслужено е шампион на Македонија.
18.04.2018
„Гипсарите“ успеаја да дојдат до важен триумф против Работнички, а Академија Пандев да ја продолжи лошата серија со поразот од чаирските „гулаби“
18.04.2018
Лидерот со 3:2 среде Скопје го победи Вардар. Моќно, доминантно, според шансите победата требаше да биде повисока. Сепак домашниот тим имаше водство од 2:1. Ибраими двапати и Муслиу беа стрелците за новиот шампион, додека Колевски и Блажевски кај Вардар
18.04.2018
Костадин Захов засега има 731 минути без примен гол. На голот на тетовци против Вардар ќе биде Бекир Реџепи
18.04.2018
*Тимот на Вардар на дербито со Шкендија ќе го предводи Александар Васоски
18.04.2018
Денеска се играат натпреварите од 28. коло во Првата лига. Ќе можат „романтичарите“ под Шара да дојдат до три од три. Пелистер и Победа во Пеколна битка за Пелагонија, Скопје го дочекува Силекс во Кичево а „пандевци“ пак Шкупи
18.04.2016
Денеска, 15 часот, на Арената „Филип Втори“ во Скопје, во дербито на 28. коло се среќаваат, по шести пат сезонава, Вардар и Шкендија
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense