| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.03.2017

Како Шкендија ја „секна“ Брегалница... (ВИДЕО)

Ибраими, Абдурахими и Алими беа стрелци на головите за тетовци. Додека почесниот погодок за „сините“ беше дело на Здравков од пенал

Очекувано Шкендија денеска под Исарот успеа да ја победи домашната Брегалница со 3:1. Стрелци на головите за тимот на Томас Брдариќ беа Ибраими, Абдурахими за кого ова е деби гол и Алими. Додека Здравков од пенал го постигна единствениот гол за домашните. И покрај убедливиот триумф немаше преголема радост кај „црвено – црните“ поради повредата на репрезентативецот Егзон Бејтулаи. Во продолжение можете да ги видите најинтересните моменти од денешниот натпревар во Штип.Датум: 18.03.2017, 21:09
Статијата е прочитана 2852 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense