| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.01.2018

И Пановски си замина од Борец

Продолжува „бежанијата“ од второлигашот од Велес. Најновото заминување е она на Александар Пановски кој е во преговори со два наши прволигаши

Александар Пановски не е повеќе фудбалер на Борец. Навистина што се случува со велешкиот второлигаш кој најавува дека има големи амбиции и сака да влезе во Првата лига. Имено во последните две недели од таму си заминаа покрај другите и Каланоски, Стојанов, Танушев, Вељановски, а најново е заминувањето на одличниот напаѓач Пановски кој во август од Силекс се пресели во Борец. Инаку во моментов Пановски преговара со два прволигаши за евентуален трансфер.Датум: 12.01.2018, 10:35
Статијата е прочитана 3243 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense