| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.05.2017

Вардар ќе слави титула во Ѓорче Петров

Поради неможноста да се игра на „Арената“, шампионот последното коло против Силекс ќе го одигра во Ѓорче Петров, и после мечот ќе го добие шампионскиот пехар


Вардар својот натпревар против Силекс ќе го одигра на стадионот во Ѓорче Петров. После тој меч, шампионот ќе го прими трофејот за најдобра екипа во сезоната 2016/2017.

„Црвено-црните“ еднаш веќе го прославија пехарот на овој стадион. Тоа беше во 2012 година кога во последното коло против Металург се закитија тогаш со титулата. Датум: 29.05.2017, 11:42
Статијата е прочитана 980 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense