| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2018

(ФОТО) Шкупи го претстави Маријано Ондо

Дефанзивецот од Екваторијална Гвинеја ја мина пробата и потпиша договор со тимиот од Чаир

Маријано Ондо (18) од Екваторијална Гвинеја е новото има во редовите на Шкупи. Младиот дефанзивец ја мина пробата во Анталија и потпиша договор со чаирачани. Инаку трансферот на Маријано Ондо чини 30.000 евра. Сите досегашни засилувања во зимскиот преоден рок докажуваат дека чаирчани не се шегуваат, дека имаат големи амбиции во пролетниот дел.
Датум: 03.02.2018, 11:14
Статијата е прочитана 642 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense