| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.07.2017

Фелипе: Подготвени сме за историја...

„Свесни сме за шансата, треба да играме мудро, внимателно но и во Копенхаген одиме на победа“ вели вардарецот Хуан Фелипе во пресрет на реваншот во Данска

Вардар има голема, огромна шанса да се најде во плејофот во Лигата на Шампионите. Сметката е јасна, има предност од првиот меч во Скопје од 1:0 и треба да стори се во среда во реваншот во Данска, против Копенхаген да оствари резултат кој ќе му одговара.
Хуан Фелипе, еден од најдобрите фудбалери на Вардар за реваншот во Копенхаген изјавува...
„Вардар е подготвен за историја. Свесни сме за шансата која ни се пружа. Треба да одиграме мудро, внимателно но и во Копенхаген да одиме на победа. Не треба да не залажува резултатот од првиот меч, знаеме дека ќе играме пред полн стадион , но сите сме подготвени да одговориме на предизвикот“ потенцираше интернационалецот од Бразил.

 Датум: 31.07.2017, 12:16
Статијата е прочитана 3207 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense