| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2018

ТРАПАНОВСКИ НА ПОЗАЈМИЦА ВО ТАТРАН

Славија го испрати младиот македонски репрезентативец во словачкиот прволигаш за да собира искуство

Кристијан Трапановски следните шест месеци ќе ги мине на позајмица во словачкиот тим на Татран Прешов. Младиот У19 репрезентативец на Македонија е дел од екипата на Славија Прага, и бележи добри настапи, но му е потребна што поголема сениорска минутажа за да може да биде стопроцентно подготвен за квалификацискиот турнир кој следува. Токму затоа менаџерскиот тим кој се грижи за кариерата на Трапановски, како и водството на Славија Прага одлучија да го испратат на позајмица во следнтие шест месеци во Словачка, каде што Трапановски ќе ја има улогата на еден од спасителите на тимот. Татран во моментов е на претпоследната позиција на табелата и има насушна потреба од новитети кои ќе го подигнат нивото на квалитет на тимот. Обезбедени се само три победи во 21. натпревар и промени мора да има, а одлуката ете падна и на Кристијан Трапановски.
Тој досега настапуваше за екипите на Академија Пандев односно Славија Прага, а ова ќе му биде второ интернационално искуство. Тој во моментов е дел од македонската репрезентација до 19. години.Датум: 27.02.2018, 13:49
Статијата е прочитана 810 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense