| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.07.2017

Пандев со „десетката“ на Џенова

Нашиот најдобар фудбалер на вчерашниот пријателски меч со австрискиот нисколигаш, го носеше дресот на Џенова со број 10


Ја остава ли на страна Горан Пандев својата „деветнаесетка“? Имено вчера на пријателскиот меч со австрискиот нисколигаш Стубаи Вали, тој го носеше дресот на Џенова со број 10. Е сега дали ова важи за летните контроли или пак за цела наредна сезона останува да се види. Кога сме кај мечот меѓу Џенова и Стубаи Вали, истиот заврши со 17:0 во корист на калчо лигашот а нашиот најдобар фудбалер постигна два гола.Датум: 16.07.2017, 10:53
Статијата е прочитана 3684 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense