| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.05.2017

Четвртфинале за Петрески на еврото

Нашиот интернационален суција, Гоце Петрески е дел од европскиот шампионат до 17. години кој се одржува во Хрватска.

Беше еден од делите на правдата во групната фаза, а за добро одработената задача е награден со фактот што ќе биде дел и од четвртфиналната фаза.
Доделена му е одговорноста за мечот Англија – Ирска, кој се игра в сабота од 12:00 часот претпладне. Петрески е дел од интернационални тројки на арбитри и е наш единстен претставник на овој европски младински самит.Датум: 11.05.2017, 15:30
Статијата е прочитана 4612 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense