| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.05.2017

„Пандев“ прв финалист во младинскиот куп

Екипата на Академија Пандев предмалку успеа да се пласира во финалето од младинскиот куп на Македонија откако одигра 1:1, против Вардар во Скопје на реванш мечот од полуфиналето

Струмичани дојдоа во нашиот главен град дојао со предност до 2:0 од првиот меч и истата беше доволна за пласман во финалето. Иако домашните поведоа со 1:0 преку Ердон Даци, сепак, Академијата на Пандев уште на полувреме изендачи преку Мишов. И пред тоа и потоа двата тима одиграа отворено имаа доста шанси, но мрежите се затресоа само два пати. Сега струмичани го чекаат својот ривал во финалето, а ќе го дознаат подоцна денеска кога се игра мечот Милано - Работнички.Датум: 04.05.2017, 14:19
Статијата е прочитана 5710 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense