| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2017

Академија со нов триумф, Металург и Еуромилк „без муниција“

Тимот на Академија Пандев го продолжи „маршот“ кон Првата лига, откако во првото пролетно коло триумфираше со 1:0 на гостувањето во Новаци, додека скопското „мини-дерби“ меѓу Металург и Еуромилк заврши без голови

Со оваа победа, Академија Пандев стигна до 40 бодови и сега има дури 13 повеќе од второпласираниот Скопје, кој одигра без голови на гости кај Тетекс. Погодоци немаше ниту на дуелот меѓу Металург и Еуромилк.
Лошиот викенд за домаќините, кои не победија на ниту еден дуел, го заокруѓи тимот на Велезарими, кој загуби со 0:2 од Вардар Неготино.

НОВАЦИ - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 0:1
МЕТАЛУРГ - ЕУРОМИЛК 0:0
ВЛАЗЕРИМИ - ВАРДАР Н. 0:2
ТЕТЕКС - СКОПЈЕ 0:0

Табела: Академија Пандев 40 бодови, Скопје 27, Еуромилк 26, Новаци 25, Металург 23, Турново 19, Велазерими 15, Вардар Н. 13, Тетекс 12, Тиквеш 7Датум: 04.03.2017, 16:24
Статијата е прочитана 4194 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense