| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.05.2017

Митов Нилсон се враќа на фудбалските терениПосле малерозната година, конечно, голманот на Норчепинг, Давид Митов Нилсон, застана меѓу диреците

Тој утре ќе настапи за младинскиот тим на шведскиот прволигаш во дуелот против Сундсвалм и после една година, ќе почувствува како е да се биде меѓу диреците.
Митов Нилсон најпрво имаше повреда на ногата, а потоа, откако се врати, заработи скршеница на раката, по што се пролонгираше неговиот кам-бек на терените за уште некој месец. Само прашање на време е кога ќе добие шанса и во сениорскиот тим.Датум: 22.05.2017, 20:30
Статијата е прочитана 2308 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense