| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.05.2017

Ејупи им се врати на головите, Осиек на победите

Музафер Ејупи постигна два гола во убедливиот триумф на Осиек од 3-0 против Славен Белупо.

Музафер Ејупи и неговиот Осиек им се вратија на победите по поразот од Хајдук во минатото коло. Тимот на македонскиот репрезентативец на домашен терен славеше против Славен Белупо со 3-0, а Екупи беше стрелец на два гола.
Најпрво во 9. минута погоди за водство од 1-0, а потоа во 52. минута од белата точка золеми на -0. Ејупи имаше шанса да постигне хет-трук, но во 72. минута промаши пенал.
Осиек остана на четвртата позиција со 59 бода, три помалку од третопласираниот Хајдук.Датум: 13.05.2017, 21:00
Статијата е прочитана 1030 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense