| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.11.2017

Супер Кико


*Потегот на колото беше дело на Кристијан Стојкоски, напаѓачот на Шкупи кој на мечот со Ренова одигра маестрално


Најубавата акција на мечот се случи во 59. минута, а беше во изведба на стрелецот на првиот гол, Стојкоски. Тој доби топка пред гостинскиот шеснаесетник, ја прими и без да се сврти, со петица ја упати кон срцето на шеснаесетникот на Ренова, каде што ја дочека осамениот Јашароски и го постигна својот втор гол.Датум: 20.11.2017, 13:12
Статијата е прочитана 2058 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense