| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.03.2017

Милевски: Ја почитувам одлуката на Сефери

Селекторот на македонската репрезентација до 21. година се огласи по повод одлуката на Тауљан сефери да го одбие повикот на Македонија и во иднина да настапува за Албанија.

„Ја почитувам одлуката на Тауљан Сефери да настапува за Албанија. Можеби очекував да одговори на моите телефонски повици, но тој не го стори тоа. Особено по нашиот разговор на 15. фебруари. Кога ми потврди дека е подготвен да игра за нашата репрезентација. Но сега веќе тоа и не е толку важно. Му посакувам пред се добро здравје и успех во иднина – вели селекторот Милевски по повод најновите случувања околу одлуката на Тауљан Сефери да настапува за Албанија.Датум: 15.03.2017, 13:58
Статијата е прочитана 1383 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense