| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.05.2017

Работнички останува без најискусните?

На Силјановски, Божиновски, Ивановски и на Шиков во јуни им завршуваат договорите со клубот од Градски парк

Во пресрет на уште едно евро лето, клубот од Градски парк би можел да остане без најискусните, а тоа се Горан Силјановски, потоа Даниел Божиновски, Филип Ивановски и Ванче Шиков. На сите овие квалитетни играчи и без кој не може да се замисли тимот на стратегот Виктор Треневски, им истекуваат договорите. Па така тие се слободни во изборот да потпишат нови или пак да си побараат нова средина. Секако дека раководството на клубот, на чело со претседателот Драган Поповски нема да седи со скрстени раце и ќе направи се да ги задржи, сепак постои опасност во пресрет на евро - настапите да остане без нив.

* Повеќе читајте во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“Датум: 25.05.2017, 19:42
Статијата е прочитана 5337 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense