| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Македонија на 103. место на ФИФА листата

*Голем напредок од цели 32 места на листата за месец септември, тоа се должи на победата над Израел и ремито со Албанија


Македонија скокна цели 32 места на ФИФА листата. Светската куќа на фудбалот утринава го објави својот најнов ранкинг за месец септември, и нашата најдобра фудбалска репрезентација се наоаѓа на 103 место со 328 поени. Ова доаѓа по победата над Израел во Хаифа и ремито со Албанија во Струмица. Следното објавување ќе биде на 16 октомври.

 Датум: 14.09.2017, 11:00
Статијата е прочитана 476 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense