| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.06.2017

Јакимовски ќе му суди на Видеотон

Дејан Јакимовски в четврток ќе ја дели правдата на мечот меѓу Видеотон и Балзан од Малта

Еден од нашите најдобри судии Дејан Јакимовски е делегиран за главен делител на правдата на мечот Видеотон - Балзан од Малта. Него ќе му помагаат Никола Караколев и Куштрим Лика, кој ќе дебитира на меѓународна сцена, додека четврти е Никола Костенчев. Инаку овој дуел е првиот од првото квалификациско коло во Лигата на Европа.Датум: 26.06.2017, 13:22
Статијата е прочитана 1184 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense