| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.03.2018

ВАРДАР ГИ „ЧЕСТЕШЕ“ ПРВОЛИГАШИТЕ СО ПО 300.000 ЕВРА!!!

Секој наш прволигаш кој оваа сезона се натпреварува во елитната лига ќе добие неверојатна сума на пари и тоа благодарение на настапот на Вардар во Лигата на Европа

Сензационална информација за клубовите во нашата Прва лига од тековната 2017/2018 сезона. Околу Нова година или нешто пред или после тоа, секој прволигаш ќе добие по неверојатни 300.000 евра, или најмалку по толку. Секако дека информацијата која „Македонски спорт“ ексклузивно ја објавува, ќе ги израдува сите, па и оние наши најголеми или најбогати клубови. Тие треба да му се заблагодарат на Вардар и неговиот влез во групната фаза во Лигата на Европа, а се работи за пари од Солидарниот фонд на УЕФА...

* ПОВЕЌЕ ПРОЧИТАЈТЕ ВО ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА МАКЕДОНСКИ СПОРТДатум: 07.03.2018, 21:17
Статијата е прочитана 9241 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense