| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Шкендија за почеток ќе се „тестира“ со Победа

На 16 јануари момците на стратегот Ќатип Османи ќе ги одмерат силите со прилепчани

Утре Шкендија место пријателски натпревар ќе одигра меч меѓу себе што се вели. Имено во Охрид тренерот Ќатип Османи ќе ги подели играчите на две екипи. Додека првиот меч за оваа година, а тој ќе биде пријателски, за Шкендија ќе биде на 16 јануари (вторник) и тоа во Охрид, и тоа против Победа. Веднаш по мечот експедицијата на есенскиот првак се враќа во Тетово.Датум: 11.01.2018, 18:08
Статијата е прочитана 889 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense