| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.06.2017

Милевски: На моменти бевме егал со една Шпанија

Селекторот Благоја Милевски на пресот по мечот изјави дека се уште се надева на пласман понатаму

Македонија загуби од Шпанија на стартот од ЕП во Полска за селекции до 21.години со 0:5, но не се посрамоти.
За тоа како го оценува овој натпревар нашиот селектор Благоја Милевски на пресот истакна...„Да се заблагодарам на честитките, на присуството на овој натпревар од наши фанови, ако може да се каже честитки по ваков пораз. Во одредени моменти од мечот имавме надмоќ, имавме повеќе удари кон голот од о ГШпанија, игравме егал со една силен противник. Јас кога јапрезедов оваа селекција кажав дека ќе се надигруваме со сите, така игравме и вечерва во Гдиња. Во првите 60 минути иамвме тепмо еднакво на противникот но потоа паднавме. Кога си рамноправен против Шпанија ми дава за право да се надевам дека се уште имаме шанси за пласман понатаму. Секако дека не е лесно да се вратиш по вака висок пораз но подготовката за мечот со Србија ја почнуваме веднаш“.Датум: 17.06.2017, 23:17
Статијата е прочитана 5466 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense