| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

Мечкаровски главен на Домжале – Валур

Нашиот арбитар ќе суди на првиот меч кој се игра в четврток во Словенија

Еден од нашите најдобри судии, Димитар Мечкаровски уште еднаш со своите помоѓници ќе биде дел од квалификациите за лигага на Европа. Во прашање е втората елиминациона квалификациска рудна во која Мечкаровски како главен, Петрески и Неделкоски како помошници, а Влахо како четврти судија ќе бидат арбитри на мечот Домжале – Валур. Словенечко исландскиот дуел не е од еден од оние најатрактивните и токму затоа е и специфичен за судење. Секако Димитар Мечкаровски и неговите помошници се веќе доволно искусни за и оваа задача да ја одработат без грешка. Мечот се игра в четврток со почеток од 20:00 часот.


 Датум: 17.07.2017, 11:34
Статијата е прочитана 753 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense