| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Беласица со „осумка“, Борец одигра „покер“

Лидерот на второлигашката конкуренција Исток, тимот на Беласица со неверојатни 1:8 славеше на гостувањето кај Победа Валандово.

Помалку неверојатно но ако се знаат околностите во двата табора, и сосема реално лидерот на второлигашката конкуренција Исток, тимот на Беласица на стартот од пролетната полусезона, славеше на гостувањето кај Победа Валандово со 1:8. Мечот и имаше некаков интензитет и спорски дух, се до полувреме кога гостите преку Крсте Тодоров поведоа со 0:1, а во вториот дел вистинска канонада. Ревија од голови и заслужен триумф на струмичани.
Во Велес пак, Борец рутински и заслужено освои три бода по триумфот над Плачковица со 4:1, а двоен стрелец за домашните Марко Ѓоргиевски.
Во Штип, па Брегалница со голот на Иван Митров поведе, а Тиквеш имаше можност преку Ѓорги Мојсов да израмни но искусниот играч промаши пенал.


РЕЗУЛТАТИ:

БРЕГАЛНИЦА – ТИКВЕШ 1:0
БОРЕЦ – ПЛАЧКОВИЦА 4:1
КОЖУФ – КАМЕНИЦА САСА 1:1
ПОБЕДА В. - БЕЛАСИЦА 1:8
Слободен: Осогово

ТАБЕЛА:

1.БЕЛАСИЦА 33
2. БОРЕЦ 29
3. БРЕГАЛНИЦА 28
4. КОЖУФ 26
5. ПЛАЧКОВИЦА 21
6. ТИКВЕШ 20
7. КАМЕНИЦА САСА 15
8. ПОБЕДА В. 10
9. ОСОГОВО 8


 Датум: 06.03.2018, 16:09
Статијата е прочитана 1950 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense