| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.07.2017

Бојовиќ со скинати лигаменти

Најцрните сценарија се остварија кога е во прашање повредата на дефанзивецот на Пелистер

Раденко Бојовиќ има скинати лигаменти на коленото. Ова го потврдија деталните лекарски прегледи кои стоперот ги имаше во текот на вчерашниот ден, а кои ги потврдија најцрните сценарија околу неговата ситуација. Тој се повреди на подготовките во Банско, каде од каде што Пелистер денеска се враќа, а Бојовиќ поради прегледите веќе два дена е во Скопје. Истите велат дека е потребна операција која ќе се направи за околу три недели.


 Датум: 28.07.2017, 17:01
Статијата е прочитана 1365 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense