| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.05.2017

Шкендија потврди: Селими до крајот на сезоната ќе го води тимот

Томас Брдариќ и официјално не е повеќе тренер на тетовци, тој вчера, како што велат од клубот, поднел оставка и веднаш си заминал

Шкендија и офцијално потврди. Томас Брдариќ не е веќе тренер на Шкендија. Германецот вчера си поднел оставка, истата му е прифатена. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Ерхан Селими, кој до вчера му беше помошник на Брдариќ.
Од клубот велат дека немало никакви проблеми со Брдариќ. Тој откако увидел дека не го остварил ветувањето, на клубот да му ја донесе титулата сам си заминал. Шкендија му посакува се најубаво на Германецот во понатамошната кариера.Датум: 10.05.2017, 14:47
Статијата е прочитана 3891 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense