| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Шкендија го „урна“ шампионот

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26. Првенство на Македонија во фудбал

Тимот на Шкендија беше подобар во текот на целиот меч, пред Арменд Алими со фантастичен гол од 25 метри да го отвори резултатот во 61. минута. Само пет минути подоцна, Бразилецот Жуниор стрелаше за обезбедување на победата.


Двата тима сега ги очекуваат европски предизвици, со првите мечеви од баражот за ЛЕ, Вардар против Фенербахче, а Шкендија против Милан.

ШКЕНДИЈА - ВАРДАР 2:0
Алими 61’, Жуниор 66’Датум: 12.08.2017, 19:07
Статијата е прочитана 2857 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense