| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.09.2017

Фазли нов член на Рудеш

Поранешниот младински репрезентативец ќе настапува за хрватскиот прволигаш

Самир Фазли својата кариера ја продолжи во Хрватска. Поточно во тимот на Рудеш. Напаѓачот кој е поранешен македонски младински репрезентативец и кој своевремено направи трансфер во холандскиот Херенвен, сега ќе заигра за во моментов последнопласираната екипа во хрватскиот шампионат. Тој долго време беше дел од швајцарскиот фудбал, имаше и незгодна повреда, но еве сега се враќа на сцена во шампионатот кој е омилен за македонските напаѓачи. За потсетување таму се прослави Илија Нестроовски а во моментов со успех настапуваат и Музафер Ејупи и Мирко Ивановски.Датум: 10.09.2017, 16:57
Статијата е прочитана 190 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense