| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.05.2017

Пандев го победи Интер

Горан Пандев со голот во 70. минута успеа да и донесе победа на својата Џенова над Интер


Пандев удри по „својот“ Интер со победнички гол за 1:0 и триумф на Џенова. Се играше 70. минута кога Горан Пандев со удар неколку метри го совлада голманот на некогашниот свој клуб. Инаку нашиот напаѓач во 78. минута имаше супер шанса за втор гол но не успеа да ја реализира.Датум: 07.05.2017, 17:18
Статијата е прочитана 2721 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense