| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.05.2017

Македонија остана на 133 место

Нема никакви поместувања на ФИФА листата за нашата селекција во месец мај

После рекордниот скок на ФИФА рејтингот минатиот месец од 33 позиции, Македонија на најновата листа остана на 133 место. Тоа е поради тоа што немаше никакви обврски националниот тим, а поместувања може да има дури после натпреварот со Шпанија кој што се игра во јуни во Скопје. Немаше никакви поместувања на рејтингот ниту во првите 20 места, а Бразил остана на водечката позиција. Нашите противници во групата исто така останаа на своите места од минатиот месец, односно Шпанија на 10. позиција, Италија на 12 место, потоа Израел на 63, односно Албанија на 66. позиција, Лихтенштајн на 189 место.Датум: 04.05.2017, 11:07
Статијата е прочитана 521 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense