| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.01.2018

Албанецот Гезим Красниќи потпишува за Работнички


*Искусниот стопер кој доаѓа од Партизани Тирана ќе биде големо засилување за „романтичарите“

 

Гезим Красниќи е пред трансфер во Работнички. Тој е во Скопје каде води завршни разговори со раководството на „романтичарите“. Станува збор за стопер од Албанија, роден 1990 година, а последен клуб му бил Партизани Тирана. Конечно за промена некој играч од Албанија да дојде во Македонија откако оваа зима десетина наши фудбалери заминаа во таа земја.

 

 

 Датум: 13.01.2018, 18:08
Статијата е прочитана 1369 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense