| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.11.2017

Само Вардар без бодови во групната фаза во ЛЕ

И по 5. коло само нашиот претставник во Лигата на Европа нема освоено ниту бод. Шансата се вика Розенборг, шанса која не смее да се испушти

Вардар синоќа во Санкт Петербург загуби од Зенит со 2:1. Тоа значи дека вардарци и по 5. коло во групата „Л“ во Лигата на Европа немаат  освоено ниту бод, и со тоа го има најлошиот скор од сите останати екипи. Шансата се вика Розенборг. Меч кој е последен и меч кој се игра во Скопје на 7 декември. Шанса која не смее да се испушти. Сепак во една категоријата не е најслаб, имено вардарци синоќа го постигнаа вториот гол, со тоа сега подобри се од Макаби Тел Авив кој се уште ја нема тресено противничката мрежа и Злин кој пак постигна еден.Датум: 24.11.2017, 10:47
Статијата е прочитана 497 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense