| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.12.2017

Вардар на Арената ќе ги дочека „Пандев“ и Работнички

Иако имаше најави дека шампионот двете заостанати средби ќе ги игра во Ѓорче, сепак одлучено е да се играат на „Филип Втори“

И дефинитивно заостанатиот меч меѓу Вардар и Академија Пандев ќе се игра во недела од 13 часот на Арената „Филип Втори“. Исто така и во среда, оној натпревар со Работнички, шампионот ќе го игра на „свој“ терен. Инаку  имаше најави дека Вардар и двете последни средби од првенството за оваа година, би можел да ги игра на стадионот во Ѓорче.Датум: 08.12.2017, 16:05
Статијата е прочитана 1286 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense