| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.05.2017

Истатов е државен првак (ВИДЕО)

Екипата на ЖФК Истатов е шампион на Македонија во женска конкуренција

Пред денешниот натпреварот против АС Јунајтед Струга, на фудбалерките на Истатов им беше доделен пехарот за освоеното прво место во овогодинешниот шампионат.
Ова секако за тимот на ЖФК Истатов е прва титула, што ќе рече дека е испишана најсветлата страница од клубската историја. Тренерот Кирил Изов е еден од најзаслужните за успехот на клубот, и човек кој веќе години се бави со развој на женскиот фудбал во Македонија.Датум: 28.05.2017, 19:21
Статијата е прочитана 1839 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense