| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.07.2017

Секоја чест за Буба Хасани...

И покрај семејната трагедија, и покрај фактот дека не ги мина подготовките, капитенот на Шкендија на мечот со Дачија покажа како треба да се однесува еден професионалец


Ферхан Буба Хасани на мечот со Дачија во четвртокот одигра капитенски. Одигра одлични, да не кажеме перфектни 50-60 минути, можеби, одигра и на свежина, но, сепак, треба да се каже секоја чест за него. А знаете зошто? Поради тоа што тој прво не ги одработи подготовките, а го даде својот максимум на теренот. Како второ, експресно се врати по повредата на мечот со Турција и како трето, се издигна над сите семејни проблеми, тука мислиме на смртта на неговиот родител пред неколку дена. Но и покрај сѐ, го покажа сиот свој професионализам.Датум: 02.07.2017, 11:42
Статијата е прочитана 11850 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense