| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.10.2017

Втора лига – Запад: Лисиче го реши Гостивар

Со голот на Флорент Османи во 9.минута, Еуромилк, тимот од Лисиче со 1:0 освоија три важни бода на дуелот со Гостивар

„Млекарите“ од Лисиче имаат право да бидат среќни и задоволни зошто со 1:0 го победија фаворизираниот тим на Гостивар и со тоа освоина исклучително важни бодови во трката за приближување до горниот дел на табелата во Втората лига – Запад. Во пресметката меѓу градските ривали, Македонија ЃП со 4:1 ја победи Локомотива иако гостите од Карпош водеа со 1:0, но „лавовите“ направија целосен пресврт. Струга Трим Лум со гол во 90 преку Тафе успеа да се спаси од пораз, Зајази водеше со 1:0 за да на крајот конечниот резлтат биде 1:1. Во последниот меч од ова 9. Коло Лабуништа со 1:0 го победи Новаци.

РЕЗУЛТАТИ – 9. КОЛО
ЗАЈАЗИ – СТРУГА ТРИМ ЛУМ     1:1
ЛАБУНИШТА – НОВАЦИ        1:0
МАКЕДОНИЈА ЃП – ЛОКОМОТИВА    4:1
ЕУРОМИЛК – ГОСТИВАР       1:0
ВЛАЗЕРИМИ – ТЕТЕКС (УТРЕ)

ТАБЕЛА
1.Влазерими 16, 2.Струга Трим Лум 16, 3.Гостивар 15, 4.Еуромилк 13, 5.Локомотива 12, 6.Тетекс 12, 7.Лабуништа 12, 8.Македонија 10, 9. Новаци 8, 10.Зајази 5 бодовиДатум: 21.10.2017, 16:41
Статијата е прочитана 2315 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense