| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

Пелистер: Захариевски е нашиот нов тренер

Срѓан Захариевски од денеска и официјално е новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер


Денеска од 17 часот тренингот на Пелистер ќе го води новиот стратег, а тоа е, како што „Македонски спорт“ најави уште пред една недела, Срѓан Захариевски. Од раководството на клубот потврдија дека младиот стратег е наследникот на Наџи Шенсои.Датум: 17.07.2017, 13:43
Статијата е прочитана 3672 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense