| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Фатиќ од Интер па се до Шкупи

Некогашниот член на калчолигашот доаѓа на Чаир

Иван Фатиќ некогашниот голем талент на Интер потпиша едногодишен договор со тимот на Шкупи. Црногорецот последен пат заигра за Слобода Тузла, а откако се раздели со босанкито тим, се реши да дојде на Чаир. Тој своевремено беше прогласуван за еден од најголемите таленти во Европа и беше дел од големиот Интер, за да потоа промени десетици клубови во кариерата, од Лече преку Џенова, Верона, Емполи, Виченца, Чезена, Рудар Плевља, швајцарски Киасо, Војводина за еве на крајот да пристигне и во Шкупи. Во текот на денешниот ден се чека официјална промоција на напаѓачотДатум: 31.08.2017, 14:14
Статијата е прочитана 3843 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense