| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2016

Таипи и Асани уште шест месеци во Шкупи

Шкендија и Шкупи се договорија младите играчи на есенскиот првак да бидат позајмени во Чаир и во пролетниот дел

Шчиприм Таипи и Шпенд Асани во наредните шест месец ќе го носат дресот на Шкупи. Имено по истекување на позајмицата, играчот за врска и напаѓачот се вратија во Тетово, но пред неколку денови раководствата на Шкендија и Шкупи се договорија младите играчи на есенскиот првак и во следните шест месеци да бидат дел од составот на Ардијан Нухиу.Датум: 10.01.2018, 11:42
Статијата е прочитана 575 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense