| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.02.2017

Силекс без сили за изненадување против Динамо Загреб

Кратовци на денешниот контролен меч против хрватскиот шампион загубија со 4:1, иако преку Недељковиќ успеаа да поведат

Убедлив пораз од 4:1 доживеа екипата на Силекс од хрватскиот шампион Динамо Загреб на подготовките во Анталија. Иако Кратовци поведоа преку Игор Недељковиќ во 33. минута, сепак „модрите“ експресно израмнија на 1:1. Во вториот дел, Динамо беше далеку подобра екипа и преку Хоџиќ, Олмо и Самир направија недостижна предност за Силекс.Датум: 08.02.2017, 18:16
Статијата е прочитана 1419 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense